Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER) tarafından, Güneş Isıl Sistem Personeli (Seviye 4, 5), Fotovoltaik Güç Sistemi Personeli (Seviye 4, 5) Ulusal Meslek Standartları ve bu meslek standartlarını kaynak alan ulusal yeterlilikler güncellenerek ilgili kurum ve kuruluşlara görüşe gönderildi.
Söz konusu güncellenmiş ulusal meslek standartları ve yeterlilikler için görüş alma süreci 10.10.2021 tarihinde tamamlanacak.
Gelen görüşler doğrultusunda güncellenmiş 4 adet Ulusal Meslek Standardı ve 4 adet Ulusal Yeterlilik gözden geçirildikten sonra MYK Sektör Komitesi’nin görüşüne sunulacak.
Bu haber ve içerik  https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/haberler/34-meslek-standartlar-dairesi-bakanl/4303-enerji-sektoeruende-4-adet-ulusal-meslek-standard-ve-4-adet-ulusal-yeterlilik-guencellendi  adresinden alınmıştır. Bağlantıda verilen kişi ya da kuruma özel olup RE-You Projesi’ni uygulayan ve fonlayan kurumların ve bu kurumlar vasıtasıyla görevlendirilmiş kişilerin resmî görüşünü yansıtmaz.