logo

RE-You Projesi Rüzgar Enerjisi Müfredat Uzmanı ve Siemens Gamesa LACS Müdürü Ömer Emre ORHAN

RE-You Projesi Rüzgar Enerjisi Müfredat Uzmanı ve Siemens Gamesa LACS Müdürü Ömer Emre ORHAN, RE-You Projesi müfredatı ve projenin katılımcılara sağladığı faydalar hakkında bilgilendirme yapıyor.

ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper KALAYCI

ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper KALAYCI ile deniz üstü rüzgar enerji santralleri hakkında konuştuk.

Borusan EnBW Enerji, Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Tuna GÜVEN

Borusan EnBW Enerji, Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Tuna GÜVEN ile Türkiye’nin rüzgar enerjisi potansiyeli hakkında konuştuk.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç

Proje hakkında detaylı bilgi verirken aynı zamanda gençlere de seslenen Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç, “Biz sizleri bu alanda yetiştirmek ve bu alana kazandırmak istiyoruz. Tüm gençlerimizi projeyi incelemeye davet ediyorum” dedi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı RE-You Projesi Kordinatörü Osman Erol İnce

Güney Marmara Kalkınma Ajansı RE-You Projesi Kordinatörü Osman Erol İnce, “Proje kapsamında verdiğimiz eğitimlerle 18-29 yaşındaki 480 gencimizin iş gücü piyasasına dahil edilmesini hedefliyoruz.” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten, “Biz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak bölgedeki enerji potansiyelini ortaya çıkarmayı aynı zamanda Yenilenebilir Gençlik Enerjisi Projesini geliştirme faaliyetlerine destek vermeyi misyon edindik.” dedi.

Vega Enerji Genel Müdürü Erman Kaya

Vega Enerji Genel Müdürü Erman Kaya, gençlerin yenilenebilir enerji alanında iş bulabilmeleri ve önemli konumlara gelebilmeleri için RE-You eğitim programlarını geliştirmeye çalıştıklarını dile getirdi.

RE-You Projesi Proje Uzmanı Bayram Samet Şahin

RE-You Projesi Proje Uzmanı Bayram Samet Şahin: “Bu alanda kariyer yapmak isteyen ve aynı zamanda doğaya ve çevreye duyarlı bir alanda çalışmak isteyen değerli gençlerimizi RE-You Projesi’ne davet ediyoruz.” dedi.

Vega Enerji Çeşme Rüzgar Santrali İşletme Sorumlusu Ege Adıgüzel

RE-You Projesi’nde Vega Enerji olarak yer aldıklarını belirten Vega Enerji Çeşme Rüzgar Santrali İşletme Sorumlusu Ege Adıgüzel, gerçekleştirdiğimiz röportaj sırasında ülkemizde rüzgar enerjisinden elde edilen enerji miktarının her geçen gün arttığını ve bu kapsamda yenilenebilir enerji alanında yetişmiş personele olan ihtiyacın da hızla arttığını dile getirdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Tarhan

RE-You Projesi’nin global anlamda ülkemize, lokal anlamda da Güney Marmara Bölgesi’ne büyük bir katkısı olduğuna inanan Prof. Dr. İsmail Tarhan, “RE-You Projesi, yenilenebilir enerji sektöründe ihtiyaç duyulan yetişmiş insan gücünün temin edilebilmesi açısından çok önemli bir projedir.” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma Görevlisi Memduh Emrah Özcan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma Görevlisi Memduh Emrah Özcan, “RE-You Projesi yenilenebilir enerjiyi kullanarak geleceğimizi şekillendirmemize imkan sağlayacak olan birtakım eğitimleri gençlere vermek amacıyla kurgulanmış bir projedir. Üniversiteden yeni mezun olan gençlere iş imkanı sağlanabilmesi ve daha güzel kapılar açılabilmesi açısından önemli bir proje olduğuna inanıyoruz.” dedi.

RE-You Projesi Akreditasyon Sorumlusu İsmail Tanışman

RE-You Projesi Akreditasyon Sorumlusu İsmail Tanışman, “RE-You Projesi kapsamında yeni mezun gençlerimize güneş, rüzgar ve biyogaz alanında çeşitli eğitimler vereceğiz. Bu eğitim sürecinde meslek eğitimlerinin yanı sıra yönetim, organizasyon, iletişim, girişimcilik gibi çeşitli alanlarda da eğitimler vereceğiz. Ayrıca gençlere staj imkanı sağlayacağız ve teknik geziler düzenleyeceğiz. Başarılı gençlerimize kariyer alanında da destek vereceğiz.” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sedat Avcı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sedat Avcı: “RE-You Projesi Güney Marmara Bölgesi’nde ve ülkemizin tamamında bulunan 18-29 yaş arasındaki gençlere hitap etmektedir. Bu proje kapsamında güneş laboratuvarı, rüzgar laboratuvarı, biyogaz laboratuvarı ve GWO teknik altyapıları oluşturulmuştur ve bu konularda eğitimler verilecektir.” dedi.