RE-You Projesi (Yenilenebilir Gençlik Enerji Operasyonu) kapsamında Yenilenebilir Enerji Sektöründe İstihdam: “Gelecek İçin Doğru Beceriler” Konferansı, 16 Ocak 2023 Günü Ankara’da gerçekleştirildi. 

Yenilenebilir enerji alanında düzenlenen, 2023’ün ilk ve en ilham verici konferansında “Güney Marmara Yenilenebilir Enerji İstihdam Piyasası Analizi Raporu” kapsamındaki bulgular katılımcılarla paylaşıldı. Küresel ve ulusal düzeyde yenilenebilir enerji piyasasındaki trendler, istihdamın yapısı, arz ve talep boyutundaki dinamikler, uzmanlar tarafından aktarıldı. Ayrıca konferansta yenilenebilir enerji sektöründe istihdamın konuşulduğu panel oturumu düzenlendi. 

Konferansa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç başta olmak üzere kamu kurumlarından, akademiden ve özel sektörden üst düzey protokol katılım sağladı.